Fatima Hajji i Regal na martovskom Green Love festivalu

Nakon rođendanske žurke u februaru, koja je okupila preko 3000 ljubitelja elektronske muzike, nastavljamo u Green Love ritmu! Nema predaha, jer naši verni posetioci znaju da je na Green Love festivalu zagarantovana dobra žurka sa svetski poznatim umetnicima.

Green love festival, Foto: Promo

Fatima Hajji, Regal, Lea Dobričić i Sesha vraćaju se 6. marta upravo na Spens kako bi sa Novosađanima ali i brojnim gostima ponovo doživeli magiju.

Moćna dama dolazi nam u martu kako bi zavrtela dance floor, prenela svoju specificnu energiju i još jednom obradovala publiku svojim autentičnim muzičkim afinitetom. Fatima Hajji usrećila je rejvere 2019, u aprilu kada je napravila nesvakidašnji spektakl na Spensu a sada se vraća da osveži pamćenje onima koji su inovativni, smeli i nemilosrdni kao što je i ona sama, te zajedničkim snagama ponove žurku o kojoj se i dalje priča.

Njoj će se pridružiti i Gabrijel Kasina, poznatiji kao Regal koji se brzo popeo na vrh svetskih top lista. Elektronska muzika sa primesama trance i acid melodija je ono što ga karakteriše i zbog čega se našao u grupi “odabranih” kada je reč o relevantim kritičarima ali i u grupi “miljenika” kada govorimo o njegovoj publici. Poslednji put smo imali priliku da ga slušamo letos na Green Air – u, a sada nam, 6.marta donosi nešto novo, uzbudljivo, neponovljivo, vrhunsko, kako to samo on ume.

Green Love festival pored svetskih imena, oduvek je negovao imena sa naših prostora tako da su domaći izvođači neizostavni deo apsolutno sve i jedne žurke.

Tako će nam 6. marta ulepšati veče prelepa i talentovana DJ Lea Dobričić. Njeni setovi u kojima se prepliću Deep House, Tech house, minimal i techno u kombinaciji sa njenim šarmom i specifičnom harizmom, obožavetelje će “baciti na kolena”. Rame uz rame sa Fatimom i Regalom, ova umetnica koja je, kako mediji navode, imala meteorsku pojavu na elektronskoj muzičkoj sceni, širiće vrhunske vibracije među publikom na martovskoj žurci.

To isto veče uveličaće Sesha kao i DJ Katalina koje su mlade nade DJ škole Vladimira Aćića. Upravo uz Green Love festival, ove dve talentovane devojke, probijaju se do zvezda i polako smeštaju u prve redove tehno galaksije. Sesha i DJ Katalina će uz Fatimu Hajji, Regala, Leu Dobričić zasijati na Spensu te upotpuniti zagarantovano dobru atmosferu.

Ulaznice za ovaj, martovski spektakl Green Love festival iznose 1990 dinara i možete ih pronaći na svim Gigstix prodajnim mestima.

Izvor: rtv.rs

Kako je nastala čuvena pesma “Killing Me Softly”

Mnogima nije poznato da pesma “Killing Me Softly” nije bila originalno napisana za Robertu Flek, već za pevačicu Lori Liberman, koja je tad pokušavala da se probije u svet muzike. Kad ju je Lori objavila 1972. godine, pesma se nije pojavila na listama najslušanijih.

Roberta Flek, Foto: John Levy

Primarnog naziva Killing Me Softly with His Song, pesmu su stvorili Čarls Foks i Norman Gimbel, u saradnji sa Liberman, koja ju je pevala na svojim turnejama, ali bez većeg uspeha.

Međutim, kad ju je Roberta Flek slučajno čula Lorinu verziju dok je jednom prilikom putovala avionom, sve se promenilo…

Ime pesme palo je kao šamar. Odmah sam počela da je pevam i zapisujem tonove, i tu svoju verziju sam “pustila u svojoj glavi” osam do deset puta pre nego što smo sleteli na zemlju. Odmah sam pozvala Kvinsija Džonsa i zamolila ga da me upozna sa Čarlsom Foksom. Dva dana kasnije mi je predata muzika – priseća se Flek.

Godine 1972. Roberta je nastupala pred koncert Marvina Geja u Grčkom teatru. Pored pripremljenog repertoara, Marvin je bio taj koji joj je predložio da otpeva još jednu numeru, a Roberta je improvizovala

Pa, imam pesmu na kojoj radim već izvesno vreme i zove se “Killing Me Softly”…

Publika je “podivljala”, a Marvin je prišao Roberti, zagrlio je i rekao:Dušo, nemoj da je ponovo pevaš uživo dok je ne snimiš.

Kad ju je objavila 1973, Robertina verzija je zauzela 1. mesto na listama na kojima se zadržala 5 uzastopnih sedmica. Billboard ju je proglasio 3. najboljom pesmom iste godine.

Robertina verzija pesme je bila bolja od Lorine jer je bila “brža, i sa jačim ritmom”. U njoj postoje i elementi klasične muzike, sa kojim je Flek “eksperimentisala”. Njen istoimeni album objavljen je iste godine.

Izvor: telegraf.rs

Alanis Moriset objavila spisak pesama s novog albuma “Such Pretty Forks in the Road” (VIDEO)

Kanadska kantautorka Alanis Moriset objavila je spisak pesama koje će se naći na njenom novom albumu.

Materijal “Such Pretty Forks in the Road” je njen deveti po redu u karijeri, a sadrži jedanaest pesama.

Izdanje je najavljeno singlom “Reasons I Drink”.

Alanis će u septembru i oktobru nastupiti po Evropi u sklopu turneje na kojoj slavi 25 godina od objave albuma “Jagged Little Pill”. Nama najbliži koncert je onaj u Budimpešti, koji će se održati 12. oktobra. Više informacija o turneji potražite na njenoj službenoj stranici.

“Such Pretty Forks in the Road” spisak pesama:

Smiling
Ablaze
Reasons I Drink
Diagnosis
Missing The Miracle
Losing The Plot
Reckoning
Sandbox Love
Her
Nemesis
Pedestal

Izvor: muzickazona.ba

Helem Nejse velikim koncertom u Sarajevu predstavlja album “Gluten Tag”

Prvi dan proleća, 21. mart, uz preko potrebno sunce, vedrinu i bolje raspoloženje donosi nam i koncert sve popularnije grupe Helem Nejse, koja će u sarajevskom Domu mladih pod etiketom Red Bull Presents održati prvi veliki samostalni koncert u rodnom gradu.

Helem Nejse, Foto: Promo

Helem Nejse ne nudi samo običan koncert već promociju novog albuma naziva “Gluten Tag”.

To je treći studijski album ovog benda koji marljivo radi već nekoliko godina stvarajući kvalitetnu simbiozu nekoliko različitih muzičkih žanrova među kojima dominiraju rap, reggae, rock, etno, dub… Ukratko, može se reći da momci iz Helem Nejsea sviraju i rade s muzikom ono što vole, ne robuju trendovima i imaju iskren pristup koji publika sve više usvaja.

Upravo zbog toga interakcija s fanovima na njihovim koncertima je fenomenalna na čemu bi im mogle pozavideti i puno veće zvezde.Publika će imati priliku videti Helem Nejse u najboljem, vrhunskom izdanju.

Album “Gluten Tag” pod etiketom Croatia Records-a u etar izlazi šest dana pre sarajevskog koncerta, 15. marta. Helem Nejse je pre nekoliko dana objavio prvi singl s novog albuma “More Than Weed”.

Pesma je ekranizirana veoma zanimljivim spot za pesmu vrlo aktualne tematike u kojem Helem Nejse šarmiraju dve starije gospođe kako bi ih odveli pred oltar da bi dobili preko potrebne papire za nepovratni odlazak u Evropsku uniju.

Refren su, kako kažu, ciljano otpevali na engleskom kako bi ih u Hrvatskoj i Srbiji bolje razumjeli.

“Koncert u Domu mladih obeležiće početak novog proleća, lepših i vedrijih dana i čistijeg vazduha te ima za cilj da u živote mladih ljudi, bar onih koji su još uvek tu, unese jednu novu dozu optimizma i energije”, poručili su Čika Gagara, Stihomir Klepić i Toshi Domaćin, ili kraće rečeno članovi benda Helem Nejse.

Može se reći da album “Gluten Tag” tematski dolazi u pravo vreme, samo nekoliko dana nakon što Nemačka novim zakonom potpuno otvara vrata radnoj snazi s Balkana.

“Mart je mesec u kojem Nemačka u potpunosti otvara svoja vrata mladoj radnoj snazi, a pošto nažalost ne možemo uticati na to da ljudi ostanu, odlučili smo ih barem ispratiti spektakularnim koncertom koji će im zasigurno ostati u pamćenju. Narodu koja ostaje u Bosni i Hercegovini zajedno s nama u grčevitoj borbi za bolju budućnost, prenećemo svu energiju koju imamo i rado ih primiti u svoju veselu Helem Nejse porodicu. Malo nas je, al smo ludi”, rekli su momci iz Helem Nejsea itekako svesni stvarnosti koju svojim umetničkim radom žele poboljšati.

Zbog toga su najavili da će novi koncert biti u skladu s produkcijskim standardima Evropske unije, mnoštvo gostiju i dugogodišnjih prijatelja benda, ali i jednog gosta koji će biti, kako kažu, ogromno iznenađenje.

Koncert u Domu mladih biće kruna dosadašnjeg rada ovog benda iza kojeg su tri albuma u tri godine, “Go u gostima”, “Pola čovjek pola jedan” i “Gluten Tag”. Treba reći i da je Helem Nejse u pravom smislu reči band. Dakle, oni sviraju uživo svoje pesme što žanru koji predstavljaju ipak daje dimenziju više. Takođe, sarađivali su s Dubiozom Kolektiv, Markom Louisom, Edom Maajkom, Frenkijem i mnogim drugim velikim imenima regionalne scene.

Prethodna godina prošla je u znaku njihovog drugog studijskog albuma, mnoštvo koncerata, ali i šeste sezone popularnog Helem Nejse Rejdio Šoua iz kojeg se iznedrila i jako popularna crtana serija „Bruca Braca Bruda Brada“.

Izvor: klix.ba

Nada Pavlović i Big Bend RTS u Božidarcu

Slavna džez pevačica Nada Pavlović i Big Bend RTS nastupiće 27. februara u 20 časova u velikoj sali Božidarca.

Nada Pavlović i Big Bend RTS, Foto: Tanjug

Koncert je deo programa „džez za dž“, te je ulaz besplatan, a organizuje se u okviru „Black history month“ kojim se slavi afro-američka kultura i njen uticaj na ceo svet.

Pored nastupa, dan ranije u galeriji Božidarca, otvara se izložba fotografija najzapaženijih Afroamerikanaca i Afroamerikanki iz sveta glume, književnosti, politike i sporta, dok će u subotu publika imati priliku da pogleda i film „Selma“.

Celokupan događaj se realizuje u okviru programa „Sa Vračara u svet“ koji je podžan od strane gradske opštine Vračar.

Izvor: tanjug.rs

Bon Džovi objavili novi singl “Limitless” (VIDEO)

Američki rok bend Bon Džovi objavio je novi singl “Limitless”, pesmu koja će se naći na njihovom predstojećem albumu “Bon Jovi: 2020”. Pesmu najavljuju kao uzbudljivu himnu koja bi trebalo da podstakne optimizam u ovom nesigurnom svetu.

Početkom februara bend je pustio samo instrumentalnu verziju ove pesme i podstakao fanove da pokušaju da pogode reči i otpevaju je. Onaj ko se bude najviše približio originalu imaće priliku da se pridruži bendu na bini tokom predstojeće turneje i otpeva pesmu sa samom Džonom Bon Džovijem.

Turneja po Severnoj Americi biće prilika da se promoviše njihov album “Bon Jovi: 2020”, koji će se u prodaju naći od 15. maja. Osim “Limitless” na njemu će se naći i pesme “Beautiful Drug”, “Unbroken”, “Luv Can”, “Brothers In Arms”, “Story Of Love”, “Lower The Flag”, “Let It Rain”, “Shine” i “Blood In The Water”.

U novembru prošle godine Bon Džovi objavio je još jednu novu pesmu, “Unbroken”, koja je prikazana u dokumentarcu “To Be Of Service”.

Izvor: telegraf.rs

Preminuo čuveni radijski voditelj Zoran Modli

Nekadašnji radio novinar i instruktor letenja Zoran Modli, preminuo je u 71. godini, javlja Radio Laguna. Modli je bio jedan od najpoznatijih srpskih disk-džokeja, a početak njegove karijeru se vezuje za početak sedamdesetih godina dvadesetog veka.

Zoran Modli

Izdao je ploču “Zoran Modli i leteća diskoteka“ i bio je urednik jedne rubrike u muzičkom magazinu „Džuboks“.

Modli je sa Borom Đorđevićem početkom 1975. godine osnovao grupu „Hajduk Stanko i jataci“, u kojoj je bio pevač, ali su imali samo dva singla.

Bio je veoma popularan radio voditelj tokom osamdesetih kada je imao emisiju „Ventilator 202“, sve do 1987. godine. Nakon toga se posvećuje više karijeri pilota putničkih aviona.

Emisiju „Modulacije“ Modli počinje na tada novoosnovanom radiju „Pingvin“ u maju 1993. godine.

Od 2000. pokreće emisiju „Zair“ (Zakon akcije i reakcije) koja je godinu dana emitovana na radiju Beograd 202, a zatim na beogradskom Radiju Laguna i na više nezavisnih radio stanica u Srbiji i regionu.

S obzirom na to da je radio i kao profesionalni pilot i instruktor letenja, Modli je pisao i knjige namenjene popularizaciji pilotskog poziva i to ukupno sedam.

“Nišvil” tek sprema velika iznenađenja

Uprkos tome što je do džez smotre „Nišvil“ ostalo skoro šest meseci, u ovom zimskom periodu, dogovara se najveći broj učesnika festivala. Za sada je sigurno da će ovogodišnje izdanje festivala zatvoriti Džulijan Marli, sin najveće rege zvezde Boba Marlija.

Julian Marley, Foto: Promo

Džulijan Marli, sin Boba Marlija, trenutno je jedna od najvećih rege zvezda u svetu. Do sada je snimio četiri studijska albuma. Ove godine je nominovan za Gremi nagradu za najbolji rege album u svetu.

„Fuzija džeza podrazumeva rege i ne možete ga zaobići. Džulijan je izuteno popularan u svetu i mislim da postoji i taj rege bus koji iz Beograda dolazi namenski za ‘Nišvil’ svake godine i ove godine će on svakako biti pun“, kaže Ivan Blagojević, direktor „Nišvil džez festivala“.

Nagradu za životno delo ove godine dobiće naš proslavljeni džez pijanista Miša Krstić.

„Zasluženo. Mislim da smo zaokružili neku elitu iz tog perioda kad su zajedno nastupali Miša Blam, on i Mića Marković i da je on poslednji od tih velikana“, objašnjava Blagojević. 

Učesnik 26. „Nišvila“ biće i Čarli Hanter, jedan od 10 najboljih džez gitarista. On nastupa sa pevačicom Lusi Vudvord.

„Čarli Hanter je svakako jedan od najspecifičnijih svirača i on na istoj gitari svira i solo i bas deonice i sam je dizajnirao svoje gitare. Mislim da će biti za najveći broj posetilaca festivala koji vole gitare, to pravi događaj“, poručuje direktor „Nišvila“.

U „Nišvilu“ kažu da prva iznenađenja tek predstoje. Kao mogući učesnici festivala najavljuju se američka soul pevačica Mejsi Grej i Deril Džouns, basista legendarnog sastava „Roling stouns“.

Izvor: rts.rs

Promocija: NBG – Nama ostaje samo punk! – 27.02. u Sremskoj 2

Na promociji ćete imati priliku da se družite sa članovima benda, kupite ovaj CD po promotivnoj ceni i premijerno vidite spot za numeru “Osudjen na bes”.

NBG, Foto: Wood.rs

Legendarni beogradski Punk rock sastav NBG izdao je novi album.

Album “Nama ostaje samo PUNK!”, izdavačke kuće Multimedia Music, ima dvanaest autorskih numera i bonus, trineastu pesmu, obradu čuvenog hita “Nove Godine”, kojie je pevala slavna grupa “U škripcu”.

Promocija će se održati u prostorijama Multimedia Music CD Shopa, ulica Sremska 2, u četvrtak 27. februara 2020. godine u 18:00 časova.

Na promociji ćete imati priliku da se družite sa članovima benda, kupite ovaj CD po promotivnoj ceni i vidite promociju novog video spota – u pitanju je numera “Osuđen na bes” na kojoj je specijalni gost Boban Petronić iz benda “Ritam Nereda”.

Posluštajte album “Nama ostaje samo PUNK” na DEEZER platformi!

Pogledajte spot single Nove godine:

Izvor: Multimedia music

Bili Ajliš oborila rekord u prodaji pesme iz filma o Džejmsu Bondu (VIDEO)

Mlada američka pevačica Bili Ajliš oborila je rekord u Velikoj Britaniji u prodaji pesme iz filma o Džejmsu Bondu, koja je izdata pre nedelju dana.

Pesma „No Time To Die“, kao istoimeni film o čuvenom agentu 007, prodata je u 90.000 primeraka i u 10,6 miliona primeraka u audio strimingu za sedam dana. Pesma je direktno stigla na vrh kao najprodavanija u Velikoj Britaniji.To je i najprodavanija pesma iz filmova o Džejmsu Bondu u prvoj nedelji od izlaska. U prvoj nedelji emitovanja 2012. godine, pesma „Skyfall“ koju izvodi pevačica Adel prodata je u 84.000 primeraka.

Bili Ajliš je zajedno sa bratom Finijesom O’Konelom komponovala i snimala pesmu „No Time To Die“. Pesma sadrži grandž melanholiju koja je već prepoznatljiva za mladu umetnicu.

Pevačica koja ima tek 18 godina već je postala nova pop zvezda. Ona je ove godine dobila nagrade Gremi u nekoliko kategorija, među kojima za album godine, pesmu godine, muzički snimak godine i otkriće godine. Ona je najmlađa umetnica koja je snimila muziku za film o Džejmsu Bondu, čiji novi nastavak izlazi u aprilu.

To je peti i verovatno poslednji film za Danijela Krejga (51) koji glumi čuvenog britanskog agenta.

Izvor: danas.rs