Marko Nastić ponovo organizuje Retrospektakl žurku

Di-džej Marko Nastić ponovo organizuje Retrospektakl žurku, revijalni skup domaće scene elektronske muzike 23. maja u Hangaru Luke Beograd.

Marko Nastić, Foto: Promo

Pilot izdanje Retrospektakl žurke dogodilo se 2018. godine i posetilo ju je više od 7000 ljudi.

Tada su se smenjivali neki od najvećih hitova elektronske muzike koji su obeležili 20 muzičkih godina na ovim prostorima.

“Retrospektakl je okupio čitavu domaću elektronsku scenu, na bini i na podijumu i podsetio nas šta je dobar klabing. To je bila zaista jedinstvena prilika da vidimo di-džejeve i publiku različitih generacija koje povezuje ista pasija – sjajna elektronska muzika”, kažu organizatori.

Nastić je odlučio da ovaj koncept pretvori u godišnji događaj i ponudi publici priliku da u toku jedne večeri sluša isključivo domaće artiste, kao i muziku na kojoj su odrastali.

Kako organizator najavljuje Retrospektakl je koncipiran u formi klabing vremeplova, ne kao klasičan rejv već kao “jedinstveno muzičko putovanje koje počinje u 2020, a završava se u 1997. godini kada je scena elektronske muzike kod nas počela da se razvija”.

Izvor: tanjug.rs

Detour u martu u Beogradu

Hrvatski bend Detour će svirati pred beogradskom publikom u petak, 13.marta u sali Amerikana Doma omladine Beograda.

“Ovaj koncert u Amerikani zapravo možemo smatrati našim prvim pravim solističkim koncertom u Beogradu gde smo već ranije nastupali kao gosti kolegama iz benda Ničim izazvan i u sklopu Indirekt festivala u Elektropioniru. Već tada su nam “zamerali” što ne nastupamo u većem prostoru tako da verujem da će ovog puta biti mesta za sve naše obožavatelje koje srdačno pozivamo na koncert s nadom da ćemo ponoviti veče kakva je bila na našem zadnjem koncertu”, poručio je frontmen Nenad Borgudan.

Detour, Foto MareMilin

Detour će izvesti neke od svojih najvećih hitova, poput “Plešem sama”, “Snijeg”, “Daleko”, “Zaljubila sam se”.

Ulaznice se mogu nabaviti po promo ceni od 800 dinara u ograničenom kontigentu od prvih 100 komada, koje su već u prodaji. Ulaznice možete da nabavite na svim prodajnim mestima Ticket Visiona kao i u Dallas Music Shopu (Knez Mihajlova 48).

Izvor: balkanrock.com

Zdravko Čolić u rekordnom roku rasprodao karte za koncert u Kraljevu

Posle niza fenomenalnih koncerata u Beogradu za koje su karte planule neverovatnom brzinom, Zdravko Čolić ne prestaje da ruši rekorde. Turneja „Ono malo sreće“ nastavlja se i u ovoj godini, a prvi koncert održaće se u Kraljevu, 5. marta. Ulaznice za nastup u Novoj hali sportova su rasprodate čim su puštene u prodaju, ali svi oni koji nisu uspeli da kupe ulaznice mogu da gledaju svog omiljenog pevača već 7. marta na Kopaoniku.

Zdravko Čolić, Foto: AdriaFest

Najveća regionalna pop zvezda napravila je pravi zemljotres u 2019. godini, svojim raskošnim vokalom osvojio je srca publike na čak 6 koncerata u najvećoj hali na Balkanu i to nije bilo dovoljno da da dođu svi koji su želeli da uživaju u njegovoj muzici. Iako je euforija bila takva da je niz mogao da se nastavi u nedogled, Zdravko je odlučio da se zaustavi. A za sve one koji vole njegovu muziku širom sveta najavljujemo evropske nastupe u Berlinu 14. marta i Amsterdamu 13. juna.

Američka i kanadska turneja održaće se u aprilu, a karata već sada, nekoliko meseci unapred gotovo da nema. Legendarni Čola nastupiće 3. Aprila u Los Anđelesu, 10. aprila u Torontu, a dan kasnije u već odavno rasprodatom Vankuveru.

Izvor: grand.online

Slobodan Trkulja i Balkanopolis u Novom Sadu

Širom sveta priznati umetnik Slobodan Trkulja i njegov sastav Balkanopolis nastavljaju sa serijalom koncerata, u Novom Sadu su 7. februara u SNP-u i u Beogradu 8. februara u Sava Centru.

Trkulja & Balkanopolis izvode jedinstvenu muziku koja je zasnovana na rok i orkestarskoj muzici, tradicionalnom zvuku Srbije i Balkana, pravoslavnom pojanju, uz gajde, tambure, kavale, gitare i bubnjeve, Trkuljin prepoznatljiv nežan, ali i moćan glas. Pored energičnih nastupa poznati su i po ekscentričnim frizurama i modernim kostimima kao iz Tolkinovih bajki.

Slobodan Trkulja, Foto: Promo

Harizmatični multiinstrumentalista je sa Balkanopolisom proteklih godina osvajao Aziju, održavši mnogobrojne koncerte u Maleziji, Iranu, Emiratima i ponajviše u Kini gde ih je publika neizmerno zavolela i prihvatila kao svoje. O njihovoj ogromnoj popularnosti u Kini svedoči i dokumentarni film koji o njima već pola godine snima kineska CCTV televizija.

Serijal ”Balkanopolis & prijatelji” započeli su još 2015. godine velikim koncertom u Beogradskoj Areni kada su sa njima kao prijatelji nastupili fado diva Mariza, soul zvezda Olita Adams, najpoznatija afrička zvezda Baaba Maal i drugi. Za ovogodišnje spektakularne koncerte ”Balkanopolis & prijatelji“ spremili su posebno iznenađenje i muziku koju će izvesti sa egzotičnim prijateljima koje su upoznali na putovanjima po dalekom istoku međutimzbog novonastale situacije otkazani su svi letovi iz Kine, uključujući i one kojima je trebalo prijatelji ove nedelje da doputuju.Slobodan Trkulja & Balkanopolis će nastupiti bez gostiju i obećavaju još jedan koncert za pamćenje.

„U kojoj god dvorani da sviramo to je mesto na kome muzika Balkanopolisa dobije novu dimenziju, mesto gde hrabro zakoračimo u novo i drugačije. Razmena energije sa publikom je posebna, muzika nas sjedini toliko da postanemo bliski prijatelji, zagrljeni, prožeti istom emocijom koja ostane da diše u nama još dugo posle. Spreman sam za izlazak na binu i jedva čekam nove susrete sa publikom. Žao mi je što na koncertu nećemo imati drage goste iz inostranstva, jarko sam želeo da vam sviramo zajedno u Srbiji, ali obećavam da ćete uživati u programu koji spremamo i energiji koju nosi muzika Balkanopolisa”, izjavio je jedan od najkreativnijih umetnika koji svira više od 15 instrumenata, Slobodan Trkulja.

Ukoliko želite da uživate u muzičkoj čaroliji zasnovanoj na spajanju nespojivog ulaznice u pretprodaji za novosadski koncert možete nabaviti po ceni od 1.500, 1.800 i 2.000 na blagajni SNP-a i Gigstix prodajnim mestima.

Ulaznice za beogradski koncert možete nabaviti po ceni od 1.500, 1.800, 2.100 i 2.500 dinara na svim prodajnim mestima tickets.rs kao i na blagajni Sava Centra.

Izvor: rtv.rs

Muzičari najavili: Vidimo se na Mentu najboljem regionalnom festivalu

„Potrudićemo se da koncert bude snažan, fensi, seksi i rasprodat. Napunjeni energijom očekujemo da nikog ne ostavimo ravnodušnim. Donosimo nove emocije i note. Očekujemo da nas neki od bukera, oduvan našim nastupom, bukira za Primaveru i Coachellu“ – tako domaći muzičari najavljuju nastupe na šestom izdanju MENT showcase festivla, koji će biti održan od 5. do 7. feburara, na 14 lokacija u Ljubljani.

Muzičari koji će na festivalu predstavljati srpsku scenu su: legenda beogradske underground disko scene DJ Brka, pop bend Buč Kesidi koji je upravo objavio novi album i rasprodaje sve koncerte po Srbiji, mladi sve aktuelniji pung-garage bend Šajzerbiterlemon koji je nedavno nastupio i na Hali Gali eventu, majstori jazz fuzije Naked i mladi hip-hop kolektiv Zicer inc.

Pored srpskih muzičara na MENT-u će nastupiti više od 80 izvođača iz dvadesetak evropskih zemalja, od headlinera: uvodne večeri Kamaal Williams koga nazivaju i zlatnim dečkom londonske jazz scene, Dekmantel Soundsystem iz Holandije organizatore istoimenog festivala, Skinny Pelembe novu mladu zvezdu iz Velike Britanije, Dakh Daughters ukrajinski muzički pozorišni projekat o kome je nedavno pisao i New York Times, Molchat Doma iz Belorusije sa više od tri miliona pregleda na Youtubu, a koje ćemo 12. februara imati prilike da vidimo i u Beogradu.

Buč Kesidi, Foto: Aleksandar Stojković

Buč Kesidi čine Luka i Zoran iz Pančeva. Oni ukazaju da sviraju najaktuelniji elektro disko rokenrol i imaju puno fanova koji vrište i pevaju sve pesme, a rasprodali su i dve Amerikane u Beogradu.

Koncert na MENT-u je ujedno i naš prvi nastup u Sloveniji, možda i najbolji način da se predstavimo slovenačkoj publici. Potrudićemo se da bude kao i svaki do sada: snažan, fensi, seksi i rasprodat – kazali su oni i primetili da, ako ne jedini, MENT je svakako najpoznatiji showcase u celom regionu i bendovi iz celog regiona često pričaju o njemu.

Šajzerbiterlemon, Foto: Srđan Mancev

Šajzerbiterlemon, beogradski garažni pank trio, u martu ove godine navršava šest godina postojanja. U 2019. su izdali debi album „Iza naših zidova“, sa novim singlom su učestvovali u „Hali gali“ kompilaciji koja će biti predstavljena na MENT-u u konferencijskom delu programa. Objavili su pet singlova sa video-spotovima i svirali preko 15 koncerata uključujući i veliku promociju albuma u Domu omladine Beograda.

– Napunjeni energijom, posle ubedljivo najbitnije godine za naš bend, budimo se iz zimskog sna i otvaramo koncertnu 2020. na festivalu za koji smo dugo priželjkivali da nas pozove, i to baš u Metelkovoj, ljubljanskoj četvrti koja nas je prelepo ugostila na festivalu Radio Študenta 2017. godine. Tada smo svirali u klubu Gala hala i to je bilo jedno neverovatno iskustvo za nas koji smo tada imali jedva 18 godina – podsetili su se članovu benda Šajzerbiterlemon i dodali da se sada vraćaju malo iskusniji, sa malo više kilometara i mnogo više rada koji stoji iza njih, ovaj put u Menzu pri koritu.

Očekujemo da ne ostavimo nikoga ravnodušnim i da barem nekom postanemo novi omiljeni bend. Ana će da izubija bubnjeve, Jovan će šizofreno da se baca po stejdžu i urla, a Mario će da skoči u publiku i napravi šutku vratom od bas gitare – najavljuju iz benda. Šajzerbiterlemon ističe da je domaća scena koju predstavljaju živa, umrežena i perspektivna. Prema njihovim rečima na sceni nema sujete, nema kompeticije, tu je samo veliko poštovanje za sve kolege iz Srbije koji idu sa njima na nastup.

Mnogi od njih su nam dobri prijatelji verujemo da ćemo se super družiti tokom festivala i na pravi način predstaviti našu scenu. O slovenačkoj sceni znamo jako malo, ali jedva čekamo da saznamo i imaćemo prilike sa obzirom da smo tu tokom celog festivala. Dosadašnja iskustva sviranja u Sloveniji su nam uvek bila prelepa i ne sumnjamo da će tako biti i ovaj put. I da, eto kad pričamo o slovenačkoj sceni, ja jedva čekam da upoznam Damira Avdića, on svira pre nas u petak u Menzi pri koritu i ja sam ogroman poštovalac njegove muzike – kaže Jovan Sibinović, pevač i gitarista benda Šajzerbiterlemon, a ono što prema mišljenju članova benda ovaj festival izdvaja jeste to što na MENT dolazi puno publike koja hoće da čuje i otkrije novu muziku i nove bendove, a ne samo da slušaju one koje već znaju. Kako kažu: „Nama se ovaj festival, iako nikad pre nismo bili, čini kao najbolja stvar koja se dešava u regionu“.

Naked, Foto: Juliana Voloz

Pravo iz SAD-a dolazimo na MENT festival i donosimo nove emocije i note – tako je sastav Naked koji crpi uticaje iz svojih balkanskih muzičkih tradicija – tradicije funka i free jazza, ali neosporno i bitova i neobičnih ritmova klasične muzike, zajedno sa međunarodnim senzorima mediteranske, afričke i istočnoevropske baštine, najavio svoj nastup u LJubljani od koga očekuju da publika na pravi način doživi njihov zvuk i otkrije još jedan ludi i iskreni bend iz Beograda.

Nastupali smo više puta u Sloveniji i mislim da će ovo biti nastup u pravi čas. Naked je ove godine obišao sve strane sveta i ove odgovore pišem sa turneje po USA, a upravo smo završili nastup na Folk Alliance festivalu u New Orleansu – kazao je muzičar Goran Milošević iz ovog benda. On je naveo da su ove godine završili peti studijski album koji izlazi u maju ili junu za izdavačku kuću iz Mađarske-Narrator records.

Vidimo se na Mentu, poručuje on.

Alternativni hip-hop kolektiv Zicer Inc. čiji se izvođački deo sastoji od pet MC-ja, jedne pevačice i DJ-a i producenta je dvojezični kolektiv čiji se muzički izraz, prema njihovim rečima, kreće od jako pevljivog do krajnje agresivnog.

Inspirišu nas različiti žanrovi i trudimo se da eksperimentišemo sa zvukom, neki čak kažu i da nam okej ide. Od Menta očekujemo da nas neki od bukera, oduvan našim nastupom, bukira za Primaveru i Coachellu – ukazuju oni i opisujući svoje nastupe dodaju da ih na bini bude dovoljno za tri garage rok benda, a da niko ne drži instrument u rukama, ako se ne računaju mikrofon, kontroler i flaša.

Nismo preterano upućeni u slovenačku scenu, da budem iskren, a upoređivati nas sa Laibachom, Siddhartom ili Pankrtima ne bi imalo smisla. Ja znam za izvesne aktuelne pop, pop trap i blek metal izvođače i svi su kul. Mi ni u Srbiji nemamo publiku koja pripada samo jednoj grupaciji tako da očekujemo isto što i uvek: ljude iz različitih subkultura kojima na početku nastupa ništa ne bude jasno, a na kraju se dobro provedu – kazuju iz Zicer Inc.-a, a povodom MENT-a komentarušu da je u pitanju dobra i profesionalna organizacija i jako šarena paleta izvođača koji se predstavljaju publici, jer kako kažu: „Gde biste drugo mogli da na istom mestu slušate Zicer Inc. i Molchat Doma?

Izvor: danas.rs

Marija Šerifović rasprodala prvi i drugi, pa zakazala treći koncert

Marija Šerifović, koja se trenutno nalazi na kanadskoj i američkoj turneji, rasprodala je prvi i drugi koncert “Druga strana ploče”, pa zakazala i treći u Centru “Sava”.

Marija Šerifović, Foto: Latif Adrović

Karte su u prodaju, a treći koncert je zakazan za 11. mart. Serija koncerata, kako je Marija objasnila, trajaće dokle god njena publika bude pokazivala ovako veliko interesovanje za njen projekat.

Ono što će Marijine koncerte razlikovati od onih koje je održala 2019. godine je, osim repertoara, to što će na svakom koncertu imati različite goste.

“Na svakom koncertu gostovaće drugi izvođač. Biće to moje kolege iz zemlje i regiona koje poštujem i koje smatram pravim umetnicima”, izjavila je Marija.

Izvor: mondo.rs

Samostalni referenti 24. rođendan slave koncertima u Beogradu i Novom Sadu

Beogradski ska-pank bend Samostalni referenti obeležiće 24 godine postojanja rođendanskim koncertima 7. februara u Novom Sadu u klubu Dom B-612, i 8. februara u Beogradu u klubu Elektropionir. 24 godine ludila na bini, samostalni matorci, postali su fini. Samo lepe teme provlače kroz pesme, rođendansko slavlje propustiti se ne sme.

Samostalni referenti, Foto: Marko Ristić

K’o što tradicija nalaže biće tu i gosti, set lista hitova da razmrdate kosti. Išijas, lumbago, u kolenu voda, karte su u prodaji dok se ne rasproda – najvaljuju Referenti, u svom prepoznatljivom stilu, rođendanske svirke koje će i u Novom Sadu i u Beogradu okupiti na stotine obožavalaca željnih dobre ska-pank žurke.

Važe za jedan od najdugovečnijih ska-pank bendova u Srbiji i u regionu i za 24 godine postojanja imali su na stotine uspešnih solo nastupa, ali i učešća na brojnim festivalima. Njihovi rođendanski koncerti postali su tradicija koju poštovaoci ovog zvuka ne propuštaju.

Ulaznice za koncert u Novom Sadu dostupne su po pretprodajnoj ceni od 400 RSD u Mungos CD shopu. Na veče koncerta, na ulazu u klub koštaće 600 RSD.Ulaznice za koncert u Beogradu mogu se kupiti po pretprodajnoj ceni od 500 RSD u kafeu Šikarica. Na ulazu u klub na veče koncerta koštaće 700 RSD.

Izvor: telegraf.rs

Dado Topić najavio povratničku turneju grupe Time

Kako prenosi Croatia Records, pozivajući se na veliki intervju muzičara Dade Topića za novine Blic, grupa Time će se ponovno aktivirati.

Time, Foto: Marko Čolić

Ova vest dolazi nakon reizdanja albuma “Time” grupe Time, koji se i danas smatra jednim od najvećih albuma koje je iko napravio na našim prostorima, ali i u ovom delu Evrope. Pesme koje su te 1972. godine komponovane i danas su aktualne, i u muzičkom i u produkcijskom smislu.

Stoga, ponovno okupljanje grupe Time stavilo bi krunu na ovo izdanje, ali i rock muziku ex-Yu područja. U intervjuu za Blic nije otkrio s kojom će postavom Time održavati koncerte, iako se toplo nadamo kako će to biti u onoj prvoj postavi: Dado Topić (vokal), Vedran Božić (gitara), Tihomir Pop Asanović (Hammond), Mario Marvin (bas), Branimir Lambert Živković (klavijature, flauta) i Ratko Divjak (bubnjevi).

Svi su aktivni i žive na našim područjima, izuzev Brane Lamberta koji se, navodno, odselio na kontinent preko “velike bare”.

Izvor: blic, croatia-records

“Van Gog” osvojio Skandinaviju (VIDEO)

Oko 400 posetilaca u Malmeu i stotinak više u Oslu je, nošeno talasima nostalgije, ali i primesama modernog zvuka i budućnosti, uživalo u petak i subotu na prvim koncertima grupe “Van Gog” koje je popularni srpski bend održao u Skandinaviji.

Zvonimir Đukić Đule i ekipa su radost započete ovogodišnje turneje konačno podelili i sa fanovima sa severa Evrope, koji su doživeli pravu ekstazu uživajući u širokom opusu pesama. Uglas su se pevale čuvene “Neko te ima noćas” i “Mama”, koje su ucrtale prve strelice na višedecenijskoj mapi puta benda, kao i neprikosnoveni hitovi “Kolo”, “Anđele moj, brate”, “Spisak razloga”, “Brod od papira”…

Reakcija nije bila ništa slabija ni kad su na red došli hitovi sa aktuelnog, nagrađivanog albuma “More bez obala” – “Više te ne volim ko pre”, “Emotivno miniran”, “Ruža i trn”…

Hvala na vrelom huku, osmesima, zagrljajima i fantastičnom raspoloženju koje ste podelili sa nama sinoć – napisali su članovi benda na “Instagramu” posle koncerta u Malmeu.

Po završetku svirke u Oslu, utisci na društvenoj mreži su bili još jači:

Još jedna luda noć, raspevana publika i pankerski raspoložen bend. To se zove prasak za pamćenje.

Poljubac pred Đuletom.

Još uvek pod utiskom dve nezaboravne večeri, Zvonimir Đukić Đule je za “Novosti” napomenuo:

U Malmeu smo obišli ceo grad i klubove, jer je za to bilo vremena. U Oslu je, sa druge strane, sve bilo knap. Fantastični vremenski uslovi su nas pratili tokom puta. S obzirom na to da smo se prvi put predstavili u Skandinaviji, koncerti su bili na radost naših fanova. Publika svih generacija je bila neverovatno raspoložena i horski je ispratila većinu pesama.

Ne prestaje “Van Gog” da iznenađuje svoje obožavaoce. Još uvek je svež album “More bez obala”, a već se krčka nešto sveže. Đule i ekipa su na “Instagramu” objavili da se, sa koncertnih pozornica, nakratko vraćaju u studio i da je nova pesma na pomolu.

Izvor: novosti.rs

Ilma Karahmet objavila spot za pesmu “Neko nije” (VIDEO)

Glas talentovane mlade zvezde Ilme Karahmet oduševio je čitav balkanski region pre mnogo godina, a da se ista stvar dešava i danas svedoče prvi pregledi nove pesme pod nazivom “Neko nije”.

Tekst pesme koji je pisao Bane Opačić septembra prošle godine već je postao popularan, nakon što je na svom Instagramu tekstopisac objavio najavu za pesmu.

Svojim vokalom Ilma Karahmet uspela je da prenese emociju koju je Bane imao dok je pisao ovu numeru, a pevačica je presrećna što je pesma “Neko nije” nakon skoro šest meseci konačno na Jutjubu.

– Jedva sam čekala ovaj dan. Prve reakcije publike su fantastične i daju mi podstrek da još više verujem u ovu pesmu i da budem sigurna da smo Bane i ja uradili fenomenalan posao – kaže Ilma.

Ljubavna priča između muškarca i žene koji se grčevito bore da njihov odnos uspe, da prebrode sve probleme i krize biće sasvim sigurno lična karta mnogih parova.

– Dala sam celu sebe i potrudila se da svaki deo bude savršen i verujem da sam u tome uspela – poručila je Ilma koja će do kraja godine objaviti još pesama, a zatim i album čija nas promocija očekuje u Beogradu.

U novom spotu mlade pevačice pojavljuje se i bosanskohercegovački glumac Adnan Hasković.

Izvor: blic.rs