Luis Kapaldi, Stormzi i Mejbel osvojili Brit nagrade (VIDEO)

Foto: Tanjug/Invision/AP

Dodela prestižnih britanskih muzičkih nagrada Brit održana je sinoć po 40. put, a iako niko nije ponovio uspeh Bili Ajliš sa Gremija, reperi Stormzi i Dejv, pevači Luis Kapaldi i Mejbel uspeli su da se profilišu kao zvezde večeri.
Ceremoniju je, treći put za redom, vodio komičar Džejk Vajthol. Veče je započeo time što je pomenuo voditeljku Kerolajn Flek, koja je sebi oduzela život prošle nedelje.

Lizo, Foto: Tanjug/Invision/AP

Preko vikenda saznali smo strašne vesti da je član Brit porodice, naša prijateljica, Kerolajn Flek tragično preminula. Bila je ljubazna i razdragana osoba sa zaraznim smislom za himor. Mnogo će nam nedostajati – rekao je on i u znak sećanja na bivšu voditeljku rijalitija “Love Island” zapevao svoju hit pesmu “Someone You Loved”.
Nakon balade, atmosfera se ubrzala čim su počele dodele nagrada i nastupi muzičara.

Prvi je nagradu odneo reper Stormzi (Stormzy), pobedivši Harija Stajlsa, Luisa Kapaldija, Majkla Kivanuku i Dejva u kategoriji najbolji solo umetnik.

Stormzi, Foto: Tanjug/Invision/AP

Pre svega zahvalan sam Bogu. Hvala ti, Bože, volim te. Hvala mojoj mami, mom menažderu i devojkama koje su u mom timu – rekao je on.Engleska pevačica Mejbel (Mabel) otvorila je Brit nagrade svojim živopisnim nastupom i pesmom “Don’t Call Me Up”, a potom odnela nagradu za najbolju solo umetnicu, ostavivši iza sebe FKA Tvigs, Freju Rajdings, Mahaliju i Čarli XCX.

Za najboljeg mladog umetnika proglašen je Luis Kapaldi (23), koji se na binu popeo sa bocom piva zu ruci, a kada mu je nagrada predata, odražao kratak… vrlo kratak govor.

Hvala vam j*beno mnogo. Vidimo se kasnije – rekao je on i istupio sa scene, verovatno ubeđen da će se na nju vratiti u toku noći po još priznanja. Njegova predviđanja su se samo delimično ostvarila, jer iako je nominovan u četiri kategorije, osvojio je dve.

Kapaldi je takođe dobio i nagradu za pesmu godine. Njegova “Someone You Loved” objavljena je prošlog februara, a na Jutjubu broji broji preko 90 miliona pregleda.

Za najbolju britansku grupu proglašeni su Foals, za “zvezdu u usponu” na ostrvu imenovana je Salest, a nabolji album godine napravio je reper Dejv sa svojom “Psihodramom”. Reper je napravio pravu pometnju kada je tokom svog nastupa izmenio tekst pesme i Borisa Džonsona nazvao “pravim rasistom”.

I ako to neko nije rekao, ravnopravnost je pravo, ona ne zaslužuje hvalu. Ako je ne želiš, nikad je nećeš dobiti. Kako mediji tretiraju Kejt u odnosu na to kako tretiraju Megan? To jeste rasizam, čak i kada ne izgleda kao rasizam. Istina je da je naš premijer pravi rasista – repovao je on.

Reper je takođe odao počast Džeku Meritu, studnetu prava na Kembridžu koji je stradao na Londonskom mostu tokom terorističkog napada.Kada je reč o međunarodnim solo muzičarima godine, tu nije bilo mnogo iznenađenja. Tajler d Kriejtor (Tyler, The Creator) i Bili Ajliš osvojili su mušku, odnosno žensku kategoriju. Podsetimo, na nedavnoj dodeli Gremija reper je osvojio nagradu za najbolji hip hop album, dok je pevačica trijumfovala te večeri i kući odnela pet nagrada.

Tyler, Foto: AP

Tajler je, primivši nagradu, podsetio publiku da mu je pre pet godina zabranjen nastup u Ujedninjenom kraljevstvu. Njegova muzika je, navodno, ocenjena kao ona koja “promoviše nasilje, homofobiju i mržnju i podstiče druge na teroristička dela”.

Želim da se posebno zahvalim nekome ko je blizak mom srcu i ko je doprineo  tome da u ovu zemlju pre pet godina nisam mogao da uđem. Znam da je sada kod kuće i da pi*di. Hvala ti, Tereza Mej – rekao je on.Dok je Tajler bio političan, Bili Ajliš je bila vrlo lična. Tin zvezda otpevala je svoju nedavno objavljenu pesmu “No Time to Die”, koja će biti naslovna numera novog filma o Džejms Bondu pre nego što je primila nagradu za najbolju internacionalnu muzičarku.

Bili AJliš Foto: AP

Moram da kažem nešto što mi je palo na pamet večeras. Nedavno sam osetila da me mnogo mrze, a kada sam se popela na ovu scenu i videla sve vas kako mi se osmehujete, to me je nagnalo na suze i osećam kao da bih sada mogla da zaplačem. Tako da hvala vam – rekla je ona dok joj se glas lomio.Iako se kući vraćaju praznih ruku, posebnu pažnju su na dodeli nagrada privukli Hari Stajls i Lizo svojim nastupima. Kako su izgledali njihovi nastupi, pogledajte u narednim snimcima:

https://youtu.be/FBR5nqeYVxc

Britanske muzičke nagrade ove godine su smanjile broj takmičarskih kategorija, a takođe i ograničile vreme govora pobednika, kako bi se uklopile u zahteve TV stanica. Takođe, ni Brit nije mogao da prođe bez kritika da je nedovoljno ženskih muzičarki nominovano u mešovitim kategorijama.

Izvor: telegraf.rs

Četiri decenije od smrti pevača grupe AC/DC Bona Skota

Danas se navršava 40 godina od smrti pevača australijskog hard rok bend „EjSi/DiSi“ (AC/DC) Bona Skota (Scott), frotnmena grupe koja je stekla kultni status još za njegovog života.

Bon Scott, Foto: acdcfans.net

„AC/DC“ postoji od 1973. godine i najslavniji je bend iz Australije. Svrstava se i medju najvažnije i najuticajnije bendove hard roka i hevi metala, premda njegovi članovi tvrde da sviraju rokenrol.

Skot čije je pravo ime Ronald Belford Skot, rodjen 1946. godine, pre ulaska u slavni bend, bio je član grupe „Spektors“ (The Spektors) gde je svirao bubnjeve i povremeno pevao.

Bendu „AC/DC“ se priključio godinu dana po njegovom osnivanju 1974. godine, zamenivši Dejva Evansa (Dave). Skot je preminuo 19. februara 1980. nakon noćnog izlaska kod Londona od prekomernog konzumiranja alkohola. Grupa je posle njegove smrti nakratko prestala da svira, ali je ubrzo umesto Skota došao takodje sada slavni Brajan Džonson (Brian Johnson).

Časopis „Klasik rok“ stavio je 2004. godine Skota na prvo mesto spiska „100 najvećih frontmena svih vremena“ ispred Fredija Merkjurija (Freddy Mercury) i Roberta Planta. Drugi časopis, „Hit Parader“ 2006. je Skota stavio na peto mesto „100 najvećih hevi metal vokala“.

Pesme „AC/DC“ kao što su „TNT“ (1975), „Dirty Deeds Done Dirt Cheap“ (1976), „Let There Be Rock“, „Whole Lotta Rosie“ (1977), „Highway To Hell“ (1979), „You Shook Me All Night Long“, „Back In Black“ (1980), „For Those About To Rock“ (1981) i „Thunderstruck“ (1990) postale su deo globalne rok lektire.

Grupu su u Sidneju formirali gitaristi, braća Malkolm (Malcolm) i Angus Jang (Young) od kojih je scensko odevanje – školska uniforma i kratke pantalone – postalo zaštitni znak „AC/DC“.

Grupa je počela da stiče kultni status 1976. godine, kada je njen drugi australijski album „TNT“ objavljen na tržištu SAD i Evrope, pod izmenjenim nazivom „High Voltage“. Medjutim, istinski komercijalni uspeh u Americi i svetu je ostvarila s albumom „Highway To Hell“ (1979).

Posle smrti Skota, grupa sa Brajanom Džonson snima 1980. čuveni album „Back In Black“, koja je prodat u 45 miliona primeraka.

Ostali albumi grupe „AC/DC“, prodati u više od pet miliona kopija, su „Dirty Deeds Done Dirt Cheap“ (1976/1981), „Highway To Hell“ (1979), „For Those About To Rock“ (1981), „Who Made Who“ (1986) i „The Razor’s Edge“ (1990).

Bend je još snimio albume Ballbreaker (1995), „Bonfire“ (1997), „Stiff Upper Lip“ (2000), „Black Ice“ (2008) i „Rock Or Bust“ (2014).

Izvor: danas.rs

Adel najavila novi album za septembar ove godine (VIDEO)

Pevačica Adel nedavno je snimljena kako najavljuje da će svoj naredni album objaviti u septembru ove godine.

Poslednji album koji nosi naziv “25” objavila je 2015. godine, a sada je najavila novi materijal koji će biti objavljen u septembru.

Ovu informaciju podelila je na prijateljicinom venčanju. U pauzi između hitova poput “Rolling in the Deep” i obrada pesama svojih koleginica, Adel je rekla: “Očekujte moj album u septembru!”.

To je, zapravo, sve što je za sada poznato o predstojećem albumu. Kako prenosi Variety, novinari ovog magazina pokušali su stupiti u kontakt s pevačicinim menadžerom Džonatanom Dikinsonom, ali nisu imali sreće u dobijanju više detalja. Poslednje što je Dikinson rekao o novom albumu bilo je: “Stiže ove godine, što pre-to bolje”.

Izvor: variety.com

Universal potvrdio imena umetnika čija je muzika uništena u požaru

Universal je potvrdio da je u požaru koji se desio 2008. godine, uništeno i oštećeno mnogo pesama slavnih muzičara.

U Universal Music Group skladištu na Floridi se nalazilo više od 500,000 snimaka. Kompanija je potvrdila da su snimci albuma Nirvane, Soundgardena, Slayera, R.E.M.-a i Elton Johna uništeni ili oštećeni u požaru.

Ova potvrda stiže 12 godina nakon požara zbog članka objavljenog u New York Timesu. Muzičari Tom Petty i Soundgarden su podneli tužbe protiv Universal Groupe i u sudskom procesu kompanija je morala da objavi listu uništenih snimaka.

Pored Soundgardena i Nirvane, bez snimaka su ostali i The Trail of Dead, Bryan Adams, David Baerwald, Beck, Sheryl Crow, Jimmy Eat World, Les Paul, Peter Frampton, Michael McDonald, Sonic Youth, Soundgarden, Suzanne Vega, The Surfaris, White Zombie, i Y&T.

Izvor: balkanrock.com

Coldplay predstavio video spot za singl “Cry Cry Cry” (VIDEO)

Britanska rok četvorka Coldplay predstavila je najnoviji video spot za singl “Cry Cry Cry” sa hvaljenog, osmog studijskog albuma “Everyday Life”.

Poslednji spot s novog izdanja snimljen je u Rivoli Ballroom, jedinoj preostaloj netaknutoj plesnoj dvorani iz 50-ih godina prošloga veka u Londonu. Za video su zaslužni Dakota Džonson (glumica i partnerka frontmena Chrisa Martina) i Cory Bailey, uz koreografiju Celie Rowlson Hall.

“Cry Cry Cry” prati ljubavni par od početka njihove veze, sve do starosti, uz neizostavan ples koji je na samom početku pun senzualnih akrobatskih pokreta, pa do romantičnog završetka u godinama čija je ljubav jača nego ikada.

uds.rs

Crno beli spot Kamile Kabelo za pesmu “My Oh My” (VIDEO)

Kamila Kabelo, američka pevačica kubanskog porekla objavila je muzički spot za pesmu “My Oh My” koju je snimila s kolegom reperom DaBaby-jem. Pesma “My Oh My” se nalazi na njenom poslednjem albumu “Romance”, objavljenom u decembru prošle godine.

Video priziva atmosferu crno-bielih filmova četrdesetih i pedesetih godina prošlog veka.

Podsećanja radi pot Kamile i Šona Mendeza za pesmu “Señorita” osvojio je MTV Video Music Award za 2019. godinu i privukao milione pregleda na Jutjubu.

uds.rs

Elton Džon prekinuo koncert nakon što je izgubio glas (VIDEO)

Elton Džon prekinuo je danas koncert na Novom Zelandu nakon što je izgubio glas, on je izgubio glas na pola koncerta u okviru svoje oproštajne turneje “Yellow Brick Round” nakon čega je počeo da plače i prislonio se na svoj klavir.

Džon je rekao: “Ne mogu da pevam, upravo sam potpuno izgubio glas…razumite me, moram da idem. Vidno potrešen Elton Džon je napustio scenu.

Muzičar je ispraćen ovacijama od strane publike, dok je uz pomoć asistenata napuštao scenu u Oaklandu.

Eltonu Džonu je ranije dijanostikovana atipična pneumonija, vrsta infekcije pluća koju najčešće uzrokuju virusi i bakterije.

uds.rs

Sam Smith najavili novi album (VIDEO)

Novom pesmom To Die For, Sam Smith najavili su novi album. Nakon singlova How Can You Sleep, I Feel Love, Dancing With a Stranger, oni su spremili svoj treći studijski album.

Zvaće se kao i novi singl, a planiran je za 1. maj.    Interesantni spot za novi singl sniman je u prodavnici perika, a Sam Smith su rekli da će se mnogi pronaći u tom novom izdanju, kao i da će ponuditi dosta pesama za ples. 

Izvor: mjuznews.com

Bili Ajliš objavila “Džejms Bond temu” (VIDEO)

„Nema vremena za umiranje“ lansirana je u ponoć Dana zaljubljenih i himna je za Bond devojke – milenijalke. Minimalistička i tipična istovremeno za nju i za Bonda, tako se može opisati nova Bond tema.

Spora i dramatična, to bi bili sledeći pridevi.

Pesma govori o izneverenoj ljubavi („pala sam na laž, nikad nisi bio na mojoj strani“) i snazi koju ostavljena ima („nećeš me videti da plačem“ jer „nemam vremena za umiranje“).

Ajliš koja je napunila 18 godina u decembru i dobila pregršt Gremi nagrada za svoj dosadašnji rad, najmlađi je izvođač Bond teme.Pesmu je, po običaju, napisala u duetu sa bratom Fineasom O’Konelom.

Predviđa se da bi mogla biti instant hit i odlična najava za istoimeni film, 25. u serijalu o Džejmsu Bondu, koji bi trebalo da se pojavi u aprilu 2020.

U njemu će ulogu legendarnog tajnog agenta poslednji put igrati Danijel Krejg, barem je tako on sam najavio.

Prethodne dve Bond teme koje su izvodili Adel i Sem Smit dobile su Oskare za najbolju pesmu.

Kritičari već na prvo slušanje predviđaju da bi Bili Ajliš mogla da nastavi taj niz.

Izvor: rts.rs