BTS objavio novu pesmu “ON” (VIDEO)

Skoro 10 meseci od obaranja rekorda sa EP “Map of the Soul: Persona” na Bilbordovoj top 200 listi, BTS se vratio sa jednim od svojih najambicioznijih projekata do sada.

BTS je predstavio fanovima novi singl „ON“, eksplozivnu, žestoku himnu u kojoj korejske super zvezde prikazuju svoje putovanje tokom poslednjih sedam godina, prihvatanje sadašnje nadrealne stvarnosti i iznose svoja nepokolebljiva uverenja o budućnosti.

Spot za singl “ON Kinetic Manifesto Film: Come Prima” upečatljiv je iz važnog razloga.

Snimljen je u Los Anđelesu i podržan od strane kreativne agencije “The La’s dancers” i “Blue Devlis” marširajućeg benda. Ekranizacija je fokusirana na grupu i njihovu poruku.

Ne treba da razumete korejski jezik da biste zapamtili pesmu, ali zahvaljujući velikim naporima ARMY-ja koji je dobrovoljno protumačio naš rad, mnogi mogu dobiti živahniju sliku ono što BTS predstavlja – poručio je BTS.

Prema rečima BTS-a, pesma “ON” je rađena po uzoru na njihovu numeru “N.O” iz 2013. godine, odnosno intezivnog hip-hopa koji detaljno opisuje zastrašujući pritisak na mlade ljude da nadmaše jedni druge.

Podsetimo, BTS je 21. februara izdao novi album “Map of the Soul: 7”,  a “ON” je njegova naslovna numera.

Izvor: idjtv.com

Kako je nastala čuvena pesma “Killing Me Softly”

Mnogima nije poznato da pesma “Killing Me Softly” nije bila originalno napisana za Robertu Flek, već za pevačicu Lori Liberman, koja je tad pokušavala da se probije u svet muzike. Kad ju je Lori objavila 1972. godine, pesma se nije pojavila na listama najslušanijih.

Roberta Flek, Foto: John Levy

Primarnog naziva Killing Me Softly with His Song, pesmu su stvorili Čarls Foks i Norman Gimbel, u saradnji sa Liberman, koja ju je pevala na svojim turnejama, ali bez većeg uspeha.

Međutim, kad ju je Roberta Flek slučajno čula Lorinu verziju dok je jednom prilikom putovala avionom, sve se promenilo…

Ime pesme palo je kao šamar. Odmah sam počela da je pevam i zapisujem tonove, i tu svoju verziju sam “pustila u svojoj glavi” osam do deset puta pre nego što smo sleteli na zemlju. Odmah sam pozvala Kvinsija Džonsa i zamolila ga da me upozna sa Čarlsom Foksom. Dva dana kasnije mi je predata muzika – priseća se Flek.

Godine 1972. Roberta je nastupala pred koncert Marvina Geja u Grčkom teatru. Pored pripremljenog repertoara, Marvin je bio taj koji joj je predložio da otpeva još jednu numeru, a Roberta je improvizovala

Pa, imam pesmu na kojoj radim već izvesno vreme i zove se “Killing Me Softly”…

Publika je “podivljala”, a Marvin je prišao Roberti, zagrlio je i rekao:Dušo, nemoj da je ponovo pevaš uživo dok je ne snimiš.

Kad ju je objavila 1973, Robertina verzija je zauzela 1. mesto na listama na kojima se zadržala 5 uzastopnih sedmica. Billboard ju je proglasio 3. najboljom pesmom iste godine.

Robertina verzija pesme je bila bolja od Lorine jer je bila “brža, i sa jačim ritmom”. U njoj postoje i elementi klasične muzike, sa kojim je Flek “eksperimentisala”. Njen istoimeni album objavljen je iste godine.

Izvor: telegraf.rs

Alanis Moriset objavila spisak pesama s novog albuma “Such Pretty Forks in the Road” (VIDEO)

Kanadska kantautorka Alanis Moriset objavila je spisak pesama koje će se naći na njenom novom albumu.

Materijal “Such Pretty Forks in the Road” je njen deveti po redu u karijeri, a sadrži jedanaest pesama.

Izdanje je najavljeno singlom “Reasons I Drink”.

Alanis će u septembru i oktobru nastupiti po Evropi u sklopu turneje na kojoj slavi 25 godina od objave albuma “Jagged Little Pill”. Nama najbliži koncert je onaj u Budimpešti, koji će se održati 12. oktobra. Više informacija o turneji potražite na njenoj službenoj stranici.

“Such Pretty Forks in the Road” spisak pesama:

Smiling
Ablaze
Reasons I Drink
Diagnosis
Missing The Miracle
Losing The Plot
Reckoning
Sandbox Love
Her
Nemesis
Pedestal

Izvor: muzickazona.ba

Bon Džovi objavili novi singl “Limitless” (VIDEO)

Američki rok bend Bon Džovi objavio je novi singl “Limitless”, pesmu koja će se naći na njihovom predstojećem albumu “Bon Jovi: 2020”. Pesmu najavljuju kao uzbudljivu himnu koja bi trebalo da podstakne optimizam u ovom nesigurnom svetu.

Početkom februara bend je pustio samo instrumentalnu verziju ove pesme i podstakao fanove da pokušaju da pogode reči i otpevaju je. Onaj ko se bude najviše približio originalu imaće priliku da se pridruži bendu na bini tokom predstojeće turneje i otpeva pesmu sa samom Džonom Bon Džovijem.

Turneja po Severnoj Americi biće prilika da se promoviše njihov album “Bon Jovi: 2020”, koji će se u prodaju naći od 15. maja. Osim “Limitless” na njemu će se naći i pesme “Beautiful Drug”, “Unbroken”, “Luv Can”, “Brothers In Arms”, “Story Of Love”, “Lower The Flag”, “Let It Rain”, “Shine” i “Blood In The Water”.

U novembru prošle godine Bon Džovi objavio je još jednu novu pesmu, “Unbroken”, koja je prikazana u dokumentarcu “To Be Of Service”.

Izvor: telegraf.rs

Bili Ajliš oborila rekord u prodaji pesme iz filma o Džejmsu Bondu (VIDEO)

Mlada američka pevačica Bili Ajliš oborila je rekord u Velikoj Britaniji u prodaji pesme iz filma o Džejmsu Bondu, koja je izdata pre nedelju dana.

Pesma „No Time To Die“, kao istoimeni film o čuvenom agentu 007, prodata je u 90.000 primeraka i u 10,6 miliona primeraka u audio strimingu za sedam dana. Pesma je direktno stigla na vrh kao najprodavanija u Velikoj Britaniji.To je i najprodavanija pesma iz filmova o Džejmsu Bondu u prvoj nedelji od izlaska. U prvoj nedelji emitovanja 2012. godine, pesma „Skyfall“ koju izvodi pevačica Adel prodata je u 84.000 primeraka.

Bili Ajliš je zajedno sa bratom Finijesom O’Konelom komponovala i snimala pesmu „No Time To Die“. Pesma sadrži grandž melanholiju koja je već prepoznatljiva za mladu umetnicu.

Pevačica koja ima tek 18 godina već je postala nova pop zvezda. Ona je ove godine dobila nagrade Gremi u nekoliko kategorija, među kojima za album godine, pesmu godine, muzički snimak godine i otkriće godine. Ona je najmlađa umetnica koja je snimila muziku za film o Džejmsu Bondu, čiji novi nastavak izlazi u aprilu.

To je peti i verovatno poslednji film za Danijela Krejga (51) koji glumi čuvenog britanskog agenta.

Izvor: danas.rs

Francuski ministar kulture: Zašto na Eurosongu moramo da pevamo na engleskom?

Francuska pesma za Eurosong predstavljena je ove nedelje, a ministar Frank Rister se pobunio i rekao da mu tekst na engleskom “lomi čulo sluha”.

Pesmu “The best in me” peva Tom Lib, a Rister smatra da ona “ne ističe dovoljno ponos francuskog naroda”.

Odgovarajući na pitanje u francuskom parlamentu, Rister je rekao sledeće.

“Čuo sam jutros pesmu na radiju, i malo mi je izlomila čulo sluha. Francuski Javni servis doneo je nezavisnu odluku da deo teksta, naslov i refren budu na engleskom jeziku. Stavio sam im do znanja da sam zapanjen time! Svi bi trebalo da dajemo primer kada je u pitanju širenje francuskog ponosa svuda i u svakoj prilici”, rekao je on.

Francuska nacionalna televizija brani svoju odluku činjenicom da bi pesma trebalo da “prenese univerzalnu emociju”, ali ovo nije prvi put da se Francuzi bune zbog engleskog. Četiri od prethodnih šest francuskih pesama imale su barem deo teksta na engleskom jeziku. Lib se nada da će pesmom “The best in me”, koja je inače napisana na engleskom pa je deo preveden na francuski, prekinuti loš niz Francuske na ovom takmičenju – poslednju pobedu odnela je “davne” 1977. godine.

Izvor: mondo.rs

Ozi Ozborn izdao dugo iščekivani album “Ordinary Man” (VIDEO)

Stanar Rock and Roll Hall of Fame i dobitnik Grammy® nagrada, pevač i muzički stvaralac, Ozi Ozborn objavio je novi , dugo iščekivani solo album, prvi u proteklih deset godina – Ordinary Man (Epic Records).

Ozzy Osbourne, Foto: Sony/Epic

Da bi proslavio dolazak albuma , Ozi je napravio istorijsko dešavanje, povezavši dve stvari koje jako voli, muziku i tetovaže. U 50 svetskih gradova, istovremeno, dešavala se promocija albuma tokom koje su fanovi mogli da dobiju tetovažu odabranu iz ekskluzivne tatu kolekcije inspirisane Ozijem.

Danas, na dan izlaska albuma, Ozi će srećnim fanovima potpisivati novi album u muzičkoj prodavnici Amoeba Recordsu Holivudu.

Albumu Ordinary Man prethodila su tri singla, epski klasik “Under The Graveyard”, koji je do sada ostvario preko 15 miliona preslušavanja i 5.3 miliona pregleda na YT kanalu, velika rock balada “Ordinary Man” [feat. Elton John] koja je do sada premašila 7 miliona preslušavanja, kao i žestoka “Straight To Hell” [feat. Slash] sa 6.9 miliona preslušavanja i preko 4.2 miliona YT pregleda.

Sinoć, Ozzy je zvanično podelio još jednu novu pesmu sa svojim fanovima širom sveta. U pitanju je nova saradnja sa poznatim američkim reperom, Post Malone, u rasturajućoj numeri “It’s A Raid”.Od đavoljeg bluz metala kojim dominira usna harmonika u pesmi “Eat Me”, preko zlosutne vanzemaljske “Scary Little Green Men”,do poetske, horske ispovedačke “Holy For Tonight” Ordinary Man predstavlja svako lice jednog od najuticajnijih, najbuntovnijih i najostvarenijih muzičkih ikona svih vremena.

ORDINARY MAN je prvi solo album Ozija Osbourna u skoro deset godina. Album je snimljen u Los Anđelesu, a na njemu su radili producent i gitarista, Andrew Watt, basista Duff McKagan (Guns N’ Roses) i bubnjar Chad Smith (Red Hot Chili Peppers). Osim njih, na albumu Ordinary Man , učestvovali su Ozijevi dugogodišnji prijatelji i saradnici, Elton John, Slash, Post Malone, kao i Tom Morello (Rage Against The Machine).

Redosled pesama na albumu “Ordinary Man”:

1.Straight To Hell

2.All My Life

3.Goodbye

4.Ordinary Man

5.Under The Graveyard

6.Eat Me

7.Today Is The End

8.Scary Little Green Man

9.Holy For Tonight

10.It’s A Raid

11.Take What You Want

Izvor: menart.rs

Omiljeni spot iz osamdesetih prešao milijardu pregleda na Jutjubu

Pesmu je objavio norveški pop trio A-ha 1985., a na Jutjubu je postavljena u januaru 2010. Ove godine spot je imao oko 480.000 pregleda dnevno, rekli su iz Jutjuba za CNN.

Bend je objavio dobre vesti na svom Twitter nalogu, s novom majicom kojom će biti obeležen ovaj događaj.

Ovaj spot dobio je 1986. godine šest nagrada MTV Music Awards i bio je nominovan za omiljeni pop/rock spot na American Music Awardsu.

Jedini drugi spot iz osamdesetih koji je dostigao milijardu pregleda je spot benda Guns N ‘Roses “Sweet Child O’ Mine”, koji se na Jutjubu prikazuje od Božića 2009. godine.

Ako ste zaboravili ovaj spot grupe A-ha ili ga do sada još niste videli i čuli, evo prilike:

Index.hr

Znate li čiji albumi stižu do kraja 2020. godine?

Mnogi popularni muzičari ove godine će prekinuti pauzu od snimanja i obradovati fanove novim albumima, a stranica Rolling Stone zabeležila je nekoliko onih za koje publika ima najviša očekivanja. Početkom 2019. godine, Bruce Springsteen naglo je prekinuo pauzu koja je trajala više od deset godina i napisao nekoliko tekstova za novi album. Objasnio je da je prikupio dovoljno materijala da njegov bend može snimiti novi album, a kako su ideje za tekstove dolazile same. Nije precizirao kada bi album mogao izaći, ali je njegov producent Ron Aniello rekao kako bi novi materijal svetlo dana mogao ugledati u toku 2020. godine.

Miljenik tinejdžerki, Justin Bieber, povukao se sa scene, oženio i posvetio porodici. Poslednji album objavio je pre više od dve godine, a u intervjuu za Vogue 2019. godine objasnio je kako se oseća stresno pri samoj pomisli da mora snimati muziku: “Radim i uspešan sam otkako imam 13 godina, tako da baš i nisam imao priliku da pronađem sebe u svemu tome”. Poslednje dve pesme koje je objavio su “Yummy” i “I Don’t Care”, a nedavno je najavio novi album koji će biti mnogo drugačiji od onih koje je snimao do sada.

Reper Drake takođe je na listi onih koji nameravaju objaviti novi album u tekućoj godini. U svojim intervjuima objasnio je kako sada ima novi pristup snimanjima i pisanju muzike, govoreći kako često pravi pauze između snimanja kako bi uživao u životu s porodicom i prijateljima: “To čini moju muziku dosta boljom, a moj radni dan dosta produktivnijim. Naučio sam uživati”.

Album na koji se verovatno najduže čekalo je onaj Rihannin, koji je fanovima obećan za prošlu godinu, ali će biti objavljen tek ove. Prema prvim informacijama, album se zove “R9”, a pevačica je na ovom materijalu radila duže od godinu i po, objasnili su producenti.

Neverovatna Adele najavila je album pod nazivom “30” koji će svetlo dana ugledati ove godine u septembru. Osim nje, fanovi Halsey, Tame Impale i Dua Lipe takođe će moći uživati u novim pesmama svojih omiljenih muzičara. Kesha i Selena Gomez su 2020. otvorile s novim albumima “High Road” i “Rare”, dok će Lady Gaga tek odlučiti koji joj mesec najviše odgovara za objavu novog materijala. No, sigurna je da je u pitanju 2020. godina.

The Killersi, The Weeknd, The 1975, Ozzy Osbourne, Green Day i Hayley Williams takođe će počastiti publiku novim pesmama do kraja ove godine, najavljuje Rolling Stone.

Izvor: klix.ba

The Weeknd objavio novi singl “After Hours”

Trejler za album je stigao pre nekoliko dana, a u njemu otkriveno da će se zvati After Hours. Nakon singlova Heartless i Blinding Lights, sada možemo da čujemo i treću sa novog izdanja koje je planirano za 20. mart.

Veoma interesantna pesma koja počinje u melanholičnom raspoloženju kojim se proslavio, pa prelazi u daftpankovsku odiseju koja flertuje sa majkldžeksonsonovskim vukljanjem stopala po podijumu za igru.

Čitavih šest minuta Abel moli za oproštaj i novu šansu.

Izvor: mjuznews.com