Arijana Grande će nastupiti na dodeli Gremi nagrada

Pevačica Arijana Grande vraća se dodeli Gremija nakon prošlogodišnjeg spora oko nastupa. Pevačica koja izvodi hit “Thank U, Next” je na svojim nalozima na društvenim mrežama objavila da će 26. januara nastupiti na 62. dodeli ovih prestižnih muzičkih nagrada.

Arijana Grande, Foto: Mast Irham

Ubrzo nakon toga, ova informacija je potvrđena i na službenom nalogu Gremija na Instagramu. Aerosmit, Ližo i Bili Ajliš su samo neki od izvođača koji će ove godine nastupiti na dodeli Gremija rame uz rame s Arijanom Grande, prenosi CNN.

Prošle godine ona je odlučila da ne nastupi niti da prisustvuje ovom događaju nakon spora s producentima.

Izvor blizak pevačici rekao je za CNNu to vreme da su producenti koji su zaduženi za realizaciju dodela nagrada u početku odbili izbor Grande da izvede pesmu “7 Rings”, da bi se kasnije složili pod uslovom da izaberu njenu drugu pesmu.

Ova 26-godišnja pop zvezda nominovana je u pet kategorija, a njen nastup na ovom događaju uslediće neposredno nakon što je objavila svoj koncertni album “k bye for now (swt live) ” te nakon što je okončala svoju Sweetener World turneju u Los Anđelesu.

Izvor: novosti.rs

Objavljena prva posthumna pesma Meka Milera (VIDEO)

Pesma “Good News” repera Meka Milera, koja je objavljena posthumno, je konačno puštena u javnost. Naime, na YouTube kanalu pokojnog repera je objavljen i spot koji prati pesmu, a sačinjen je iz materijala koji su nastajali tokom Milerove karijere. 

Pesma je izašla dan nakon što je reperova porodica objavila da je njegov poslednji album “Circles”, koji je ostao nedovršen, konačno gotov, a biće objavljen 17. januara.

Mek Miler je preminuo u septembru 2018, a njegov producent je obećao da će završiti album, što je sada i učinio.

U čast izaska ovog albuma, fanovi u Los Anđelesu, Njujorku i Pitsburgu će moći da prisustvuju pop-up izložbi koja će biti inspirisana reperovom muzikom.

Izvor: idjtv.com

Od 2021. godine kreće “Američki Evrosong”

Popularnost takmičenja za najbolju pesme Evrope sve je veća i van granica Starog kontinenta. Australija učestvuje na Evrosongu od 2015. godine, a počele su pripreme za novo takmičenje na kojem bi se nadmetali predstavnici američkih saveznih država. „Pesma Amerike“ biće kombinacija Evrosonga i takmičenja talenata.

Krister Bjorkman, Foto: Ivan Simonović

Takmičenje „Pesma Amerike“ (American Song Contest) je najavljeno tokom prošlogodišnjeg muzičkog nadmetanja u Tel Avivu, a tim sa dugogodišnjim producentom Evrosonga Kristerom Bjorkmanom na čelu, od tada radi na realizaciji tog projekta. 

Bjorkman je za švedski javni servis SVT rekao da je format spreman i nagovestio da će takmičenje biti slično „Pesmi Evrovizije“, odnosno da će na njemu učestvovati predstavnici američkih saveznih država.

Format je zamišljen kao kombinacija „Pesme Evrovizije“ i švedskog nacionalnog izbora Melodifestivalena, koji ima šest takmičarskih večeri u šest različitih gradova u Švedskoj.

„Takmičenje moramo da podelimo zbog toga što ima mnogo saveznih država. To će biti jedan razvojni put sa dvonedeljnom završnicom u jednom gradu“, rekao je Bjorkman za SVT.

Istakao je da će na „Pesmi Amerike“ učestvovati mladi i neafirmisani pevači, ali i izvođači koji iza sebe imaju karijeru. 

Još uoči Evrosonga u Atini 2006. godine, bilo je najavljeno da je američka televizija En-Bi-Si obezbedila prava za američku verziju Evrosonga, ali sve je ostalo samo na najavi.

„Pesma Evrovizije“ se u SAD emitovala između 2016. i 2018. godine, a prošlogodišnje takmičenje održano u Izraelu američka publika je mogla da gleda na Netfliksu.

Ideja o „američkom Evrosongu“ bi, prema najavama, na proleće trebalo da bude predstavljena američkim televizijama, a Krister Bjorkman naveo je da su veoma zainteresovane za ovaj festival.

„Pesma Amerike“, ukoliko sve bude po planu, svoju premijeru bi trebalo da doživi 2021. godine.

Izvor: rts.rs

Dejvid Bouvi napustio nas je pre tačno četiri godine, a uskoro stižu njegova dva nova albuma

Ove godine biće objavljena dva nova albuma Dejvida Bouvija – digitalni EP koji sadrži neobjavljene verzije pesama koje će izlaziti jednom nedeljno i one koje su 1990-ih snimljene uživo, a stižu u aprilu.

Dejvid Robert Hejvord-Džouns, poznat pod pseudonimom Dejvid Bouvi, jedan od najpoznatijih svetskih muzičara, preminuo je pre tačno četiri godine, 10. januara 2016. Iza njega je ostalo više od pet decenija plodonosne i uticajne karijere, ali njegove nove pesme tek treba da se pojave ove godine.

Posthumni albumi postali su veoma popularni u zadnje vreme, te će tako nedovršene ili neobjavljene verzije i Bouvijevih pesama naći put do publike. Kako je najavio “Parlophone Records” još dva projekta vezana za pokojnu legendu biće uskoro objavljena. Šta će se na njima nalaziti najavljeno je retkom, uglavnom akustičnom verzijom Bouvijevog singla iz 1970. godine “The Man Who Sold the World”.

“The Man Who Sold The World” je ujedno i prva pesma sa prvog posthumnog albuma – “ChangesNowBowie”. Album je uživo snimljen 1996. godine tokom proba za njegov koncert povodom 50. rođendana u Madison Skvare Gardenu. Trebao bi da izađe kasnije tokom godine, a prethodno je emitovan na Bi-Bi-Sijevom Radiju.

Sama pesma je objavljena 8. januara, čime je obeležen pevačev nedočekani 73. rođendan, a svake nedelje biće objavljivana još po jedna numera, piše Guardian.

Lista pesama još nije dostupna, mada je “Parlophone Records”  objavio da će drugi posthumni album, EP “Is It Any Wonder?”, predstaviti neobjavljene verzije pesama koje je Bouvi snimio tokom devedesetih.

Oba albuma objavljuje “Parlophone Records” i deo su unosne Bouvijeve posthumne karijere. Ubrzo nakon njegove smrti 2016. godine prodaja njegovih albuma u ​​SAD porasla je za više od 5.000 odsto, prema podacima Nilsen Mjuzika, a 682.000 nosača zvuka prodato je samo u nedelji kada je umro. Spotifaj je objavio da je striming njegove muzike porastao za 2,700% u satima nakon njegove smrti.

Neverovatni talenat i harizma

Za života Dejvid Bouvi bio je član više od 10 bendova, prodao je više od 140 miliona albuma, a njegov svojevrsni “pečat” bili su otmeni lepršavi duh, magnetski šarm i harizma, te sklonost ka igranju sa stilom i imidžom. Bio je poput kameleona, poznat po dramatičnim kostimima i često neobičnom scenskom šminkom.

Bouvijev umetnički proboj dogodio se 1972. albumom “The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders From Mars” koji je zvezdu predstavio kao vanzemaljca. Stapajući britanske i japanske uticaje i rok sa pozorištem, Bouvi je stvorio živopisni androgini alter ego Zigija Stardasta.

Njegov najprepoznatljiviji stil nastao je na albumu “Aladdin Sane” gde je na omotu bio njegov lik sa karakterističnom šminkom koja je postala njegov zaštitni znak.Njegov život bio je prepun kontroverzi i paradoksa.

Skrasio se kraj manekenke iz Somalije Iman, sa kojom je u braku bio 20 godina i s kojom je dobio ćerku Aleksandru.

Izvor: telegraf.rs

Michael Stipe se bori pesmom protiv klimatskih promena (VIDEO)

Nekadašnji pevač i frontmen grupe R.E.M., Michael Stipe, proslavio je svoj šezdeseti rođendan uz objavljivanje video spota za njegov drugi singl pod nazivom Drive To The Ocean.

Michael Stipe, Foto: Promo

Kao i prethodno za pesmu Your Capricious Soul, Stipe je ostvario uspešnu saradnju sa neprofitnom organizacijom Pathway To Paris, u zajedničkoj borbi protiv klimatskih promena.

Video spot za pesmu Drive To The Ocean može se preuzeti na zvaničnom sajtu Michaela Stipea, a sva zarada ostvarena prodajom istog biće, u narednih godinu dana, usmerena na finansiranje poduhvata organizacije Pathway To Paris na suzbijanju klimatskih promena.

Izvor: balkanrock.com

Tool proglašen najboljim prog-metal bendom za 2019. godinu

Internet portal CoS, proglasio je američki prog-metal bend Tool za najbolji bend u 2019. godini.

Tool, Foto: Promo

Razlog tome, CoS navodi album Fear Inoculum, koji je ugledao svetlost dana nakon 13 godina diskografske pauze benda Tool, a koji je naišao na odlične kritike, kako kod  muzičkih kritičara, tako i publike.

Izvor: balkanrock.com

Skip Marley objavio je video za singl “Slow Down” (VIDEO)

Rege zvezda u usponu i unuk Bob Marley-a, Skip Marley, u saradnji sa  R&B pevačicom HER, objavio je video za singl “Slow Down”.

Skip Marley, Foto: Promo

Dobitnica Gremi nagrade za R&B pevačicu i talentovani rege izvođač, pružili su nam u ovoj numeri najbolje od oba žanra. Pesma se prvi put pojavila u novembru u izdanju Tuff Gong/Island Records. Nakon što je napisao pesmu uz pomoć  Nasir Atweh i Bibi Bourelly, Marley je potražio saradnika koji bi mogao deliti njegovu ljubav i energiju prema muzici.

U režiji Lacey Duke-a, video za numeru “Slow Down” snimljen je u Njujorku i predstavlja odu ljubavi. Marley je takođe nagovestio da će objaviti i akustičnu verziju ove pesme.
“Slow Down” prati niz singlova koje je Marley objavio u protekloj godini, uključujući solo numeru “Enemy”, numeru  “That’s Not True” u  kojoj je učestvovao njegov ujak – Damian “Jr Gong” kao i pesmu “Can’t Take It From Me” u saradnji sa Major Layer.
Marley je nagovestio da novi album izlazi početkom 2020. godine.

Izvor: metropolismusic.rs

Ozi Ozborn objavio novi singl “Straight to Hell” (VIDEO)

Jedan od sinonima za rock, odnosno metal muziku, Ozi Ozborn , objavio je novu pesmu “Straight to Hell” koja vrišti s gitarskim riffovima i njegovim prepoznatljivim vokalom.

Ovo je zadnji singl koji je otkriven pred izlazak novog studijskog albuma “Ordinary Man”, što će biti njegov prvi solo album u 10 godina. Album izlazi u januaru, a najavio ga je još prošlog novembra pesmom “Under the Graveyard”.

Ozi je dobio inspiraciju za novi album nakon saradnje s reperom Post Maloneom na pesmi “Take What You Want” za njegov album “Hollywood’s Bleeding”. Pesma je postala top 10 hit i iznedrila je saradnju s producentom Andrewom Wattom.

Izvor: music-box.hr

Bilbord: Top 10 hitova decenije (VIDEO)

Muzički portal Bilbord objavio je top listu hitova decenije, a na prvom mestu našla se numera iz 2015. godine „Uptown Funk“ u izvedbi Marka Ronsona i Bruna Marsa.

Na drugoj poziciji top liste hitova decenije našla se pesma iz 2011. godine „Party Rock Anthem“ koju izvode LMFAO Featuring Lauren Bennett & GoonRock.

Treće mesto zauzeo je popularni Ed Širan sa hitom „Shape Of You“ iz 2017.

Pesma iz 2016. godine „Closer“ The Chainsmokers Featuring Halsey je na četvrtoj poziciji.

Snimljena 2018. godine numera „Girls Like You“ koju izvode Maroon 5 Featuring Cardi B na petom mestu je prošle decenije.

Rijana i Kelvin Haris sa pesmom „We Found Love“ iz 2011. godine su na šestoj mestu top liste.

Snimljena tek prošle godine pesma „Old Town Road“ Lil Nas X Featuring Billy Ray Cyrus našla se na visokoj sedmoj poziciji.

Gotye i Kimbra sa pesmom iz 2012. „Somebody That I Used To Know“ popeli su se na osmo mesto.

Na devetom mestu je čuveni hit „Despacito“ Luis Fonsi & Daddy Yankee Featuring Justin Bieber koji je oborio rekorde na YouTube po broju pregleda. Pesma je lansirana 2017. godine.

Na desetom mestu je Adel i njena pesma „Rolling In The Deep“ iz 2011. godine.

Ostatak liste pogledajte na linku.

Izvor: danas.rs

Prošlo je 50 godina od poslednjeg ulaska Bitlsa u studio

Ovog vikenda obeležava se 50. godišnjica od poslednjeg zajedničkog boravka legendarnih Bitlsa u studiju, piše Dejli mejl. Tada su dovršili pesmu Let It Be, remek-delo Pola Mekartnija koje prvi put snimljeno 1969. Toj verziji u studiju 26-godišnji Džordž Harison je dodao danas slavni solo na električnoj gitari.

Nekoliko nedelja nakon ulaska u studio, grupa se raspala.

To nikoga nije iznenadilo. Mekartni i Džon Lenon u sedamdesete su ušli kao 27-godišnjak i 29-godišnjak koji mesecima nisu razmenili civilizovanu reč, ili dve.

Iščezla je ljubav o kojoj su pevali u All You Need Is Love. Zamenile su je svađe oko novca, muzičkog stila grupe i upravljalja. Mekartni i Lenon svađali su se i oko svojih supruga,

Sve što su članovi radili i govorili završilo bi u medijima. Uprkos tome, uspeli su da prikriju svoju disfunkcionalnost.

Tu na scenu stupa Dejvid Vig, veteran BBC-ja i britanskih novina. On je sa svim članovima između 1969. i 1973. odradio zasebne intervjue koji bi bili objavljeni na BBC-jevom Radiju 1, međutim, stopirali su ih Ringo Star (tada je imao 29 godina) i Harison uz pomoć svojih advokata. Zvučni zapis intervjua pušten je iz “zatočeništva” tek 1976. godine, kada je i objavljen kao album “The Beatles Tapes from the David Wigg Interviews”.

Lenon je Vigu rekao da su Bitlsi postepeno propali nakon smrti menadžera Brajana Epstajna koji je umro 1967. godine.

Bila je to spora smrt. Mogla se videti na Let It Be (1969.) i na (albumu) The White Albumu (1968.). Kada se ljudi odluče razvesti, često je to dobrovoljna zajednička odluka. No, kada nakon toga ne mogu razgovarati bez advokata, tada nema komunikacije. Advokati su ti koji razvode učine ružnima – rekao je Lenon.

Govorio je iz vlastitog iskustva. Njegov razvod od Sintije Lennon (devojački Pauel) nije bio ugodan. Naime, kad je Sintija saznala da je njihov brak de facto gotov, vratila se svojoj kući i zatekla Lenona s Joko Ono, koja je bila obučena u njenu venčanicu.

Razvod Bitlsa postao je podednako ružan. Članovi grupe, a posebno Mekartni, pokušali su prikriti svoje neslaganje. No, kada je došlo vreme da ih Vig intervjuiše, njihova bratska veza je gotovo pa pukla.

Lenon je u tada već kritikovao Lindu Mekartni zbog kritikovanja Pola inspirisanja njegove muzike “za bakice”.Mekartni je Lenonu zamerao što je insistirao na dolascima Joko u studio – mesto koje pre toga devojke i supruge nisu smele posećivati. Međutim, Lenon je Vigu rekao da Linda i Joko nisu krive za raspad Bitlsa.

Džon Lenon i Joko Ono, Foto: Profimedia

Kako dve žene mogu razdvojiti četiri snažna muškarca? – pitao je Lenon Viga tokom intervjua.

Lenon i Mekartni bili su prijatelji dugi niz godina. Bitlsi su na turnejama delili striptizete, prostitutke i metamfetamine. Kada bi bili na turneji u Sjedinjenim Američkim Državama, popušili bi malo marihuane pa bi nestali u svoje hotelske sobe. Sve je bilo jako diskretno, tačno onako kako je Epstajn htio da to bude.

Lenon je tokom intervjua s Vigom bio poprilično dezorganizovan. Tada je već pušio heroin, a drugi Bitlsi su morali da ga trpe. Vigu se po tom pitanju nije otvorio već je insistirao da više ne poseduje droge.

Ako bi mi neko ponudio na zabavi… zavisilo je kako sam se osećao – rekao je Lenon.

Harison je tokom svog intervjua rekao da ga je pokret Hare Krišna motivisao da ostavi drogu i alkohol.

Razgovori Bitlsa s Vigom svetu su otkrili da su svi bili naprosto opsednuti novcem, a ne drogom, alkoholom ili seksom. Kada su bili bliže 30-ima, kao da su shvatili da kao grupa neće više moći da snimaju toliko uspešne albume.

S obzirom na to da su tada puno trošili, tri člana Bitlsa su htela da se o njihovoj karijeri i finansijama brine Alen Klajn, američki poslovni čovek čije su metode rada nalikovale gangsterskim.

Umetnici j**u groupie devojke. Ja j***m umetnike – rekao je Klajn jednom za sebe.Mekartni svoju skepsu prema Klajnu nije spominjao Vigu već je naglasio da su Bitlsi svejedno kontrolisali svoju sudbinu, uprkos tome što su angažovali Klajna.

Pol Mekartni i Ringo Star, Foto: AP

Ne volim baš da radim taj poslovni deo, ali ne možete to zaobići. Jednom smo bili u bendu. Samo bendu. Ali, zatim je zbog naše popularnosti novac počeo da stiže. Porez na dobit se morao plaćati. Ne možete a da se ne pretvorite u poslovnog čoveka – rekao je Mekatni.

Naslućivalo se da Mekatniju smeta slava Bitlsa, te da su mu smetali i grebatori koji su pokušali da se okoriste.

Uvek ima neko ko ima nekog ujaka koji bi hteo nešto novca. Onda on najednom postaje ujak s kojim ne pričate i niste prijatelji. Dođete kući nakon napornog dana na poslu i želite se ugasiti. Ali, povremeno oni jednostavno ne žele da odu – rekao je Mekatni.

Intervjui koje je vodio Vig svedoče o tome da je Mekartni bio najveći diplomata među Bitlsima, a njegovo čitanjhe o nekoj temi govorilo je više od njegovih pomno izabranih reči.

Harison je Vigu tokom razgovora sugerisao da mu je dosta Bitlsa. Tom stavu je kumovao odnos s Lenonom i Mekatijem koji su mu se često obraćali s visine.

Navodno ga nisu dovoljno uključivali u sklapanju pesama. Harisonu je smetalo i što država preko poreza grupi uzima velik deo prihoda. Čini se da mu u tim slučajevima ni meditacija na koju se oslanjao nije pomagala.

Poslednji je s Vigom pričao Star, budući da niko od drugih članova benda nije hteo da govori o nedaćama s Klajnom. Star je o grupi govorio lepo, shvatajući da u studio više nikada neće ući zajedno.

Još uvek smo dobri prijatelji i dobri muzičari… oduvek smo bili prijatelji. Mislim, imali smo sitne razmirice. Mi smo sada muškarci, znate? Malo smo stariji od onih dečaka koji su krenuli. Nije bitno što ljudi kažu. Ne možete živeti život tako da radite što oni žele. Ne možemo zauvek da budemo biti četiri golobrada momka koji sviraju ‘She Loves You – rekao je Star.

Bitlsi više nikada nijednu pesmu nisu odsvirali zajedno.

Izvor: telegraf.rs